Wykres obrazujący skuteczność pomocy radcy prawnego

Typowy problem to zaniżone odszkodowanie po wypadku.

Sprawiedliwe odszkodowanie po wypadku od sprawcy lub firmy ubezpieczeniowej to droga trudna i kręta.  Szeroko znany problem to zaniżone odszkodowanie OC. Równie często ma miejsce zaniżone odszkodowanie AC. Do tego dochodzi rażąca nierówność stron. Osoba poszkodowana znajduje się wobec wielkiej firmy ubezpieczeniowej, mającej likwidatorów i prawników. Poszkodowany dodatkowo nie posiada umiejętności i wiedzy prawniczej.

Jak uzyskać całą należną rekompensatę finansową?

Dlatego żeby skutecznie uzyskać całą należną rekompensatę finansową, warto zwrócić się do radcy prawnego. Prawnik od odszkodowań zwróci uwagę na istotne kwestie. Zwiększy to szanse na sukces i otrzymanie możliwie najwyższego odszkodowania lub zadośćuczynienia. Dodatkowo, pokrzywdzony z reguły otrzymuje wyższe kwoty od firmy ubezpieczeniowej, kiedy jest reprezentowany np. przez radcę prawnego, którego wpisała na swoją listę Okręgowa Izba Radców Prawnych.

Ile bierze adwokat za reprezentowanie w sądzie w sprawie o odszkodowanie po wypadku?

Odnośnie do kosztów sprawy, to klienci często zastanawiają się i pytają, ile bierze adwokat za reprezentowanie w sądzie. Albo ile bierze radca prawny? Warto wiedzieć, że w realiach konkretnej sprawy wynagrodzenie radcy prawnego może być zwrócone przez firmę ubezpieczeniową. Potwierdza to orzecznictwo Sądu Najwyższego (np. uchwała Sądu Najwyższego z dnia 13.03.2012r. w sprawie pod sygnaturą akt III CZP 75/11).

Odszkodowanie po wypadku. Podsumowanie

Kończąc ten krótki tekst czy warto wziąć prawnika do sprawy o odszkodowanie po wypadku, proponuję rzut oka na załączony wykres. Pokazuje on wyjściową propozycję dla poszkodowanej oraz poziom do jakiego poziomu wzrosła kwota odszkodowania dzięki reprezentacji radcy prawnego.

Wpis opracował radca prawny Sławomir Wójcik.

Jeśli nie wiesz, co w tej sprawie mówi Twój prawnik, to zamiast samemu walczyć z prawnikami ubezpieczyciela lub sprawcy szkody, skorzystaj z naszej wiedzy i prawniczego doświadczenia.

Polecamy Państwa uwadze także:

  • Franczyza gastronomiczna

  • Upadłość wspólnika spółki

  • Odszkodowanie za upadek na chodniku

  • Dziedziczenie rodziców po dziecku