Świeża sprawa

Dostawca fotowoltaiki m. in. w Wielkopolsce stosował wobec klientów zakazane przez prawo nieuczciwe działania. Sprawdź, jak naciąga się klientów. Będziesz wiedział, jak się zachować kiedy ta lub inna firma postara się naciągnąć ciebie. Sprawa jest świeża, bo z grudnia 2022.

UOKiK stwierdził nieuczciwe praktyki w fotowoltaice i za to nałożył karę.

Montaż paneli fotowoltaicznych – wielkopolskie idealnym miejscem na taką inwestycję. To cytat z tekstu promującego firmę BO Energy (dawniej: FG Energy), która zajmuje się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych. Także w Wielkopolsce. Tymczasem okazuje się, że UOKiK stwierdził nieuczciwe praktyki w fotowoltaice i za to nałożył karę na BO Energy (dawniej: FG Energy). Kara dla BO Energy / FG Energy wynosi ponad 28 mln zł. Decyzja UOKiK nie jest prawomocna.

Jakie problemy firma BO Energy / FG Energy sprawiała klientom?

Klienci byli wprowadzani w błąd po to, żeby zawarli umowy o wartości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Umowy miały oczywiście dotyczyć sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych.

Firma stosowała też bezprawne manipulacje w tym celu, żeby uniemożliwić klientom bezkosztowe odstąpienie od zawartych umów.

Przedstawiciele powoływali się w rozmowach z klientami na współpracę BO Energy / FG Energy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Zachęcali w ten sposób klientów do podpisania umowy. Tymczasem BO Energy / FG Energy nigdy nie współpracowała z Ministerstwem.

Wstępny audyt zapotrzebowania klienta na fotowoltaikę był obiecywany gratis. Tymczasem w umowie było zapisane, że w razie swojej rezygnacji z umowy klient miał płacić za audyt.

Instalacja fotowoltaiczna to poważna i droga inwestycja, na wiele lat.

Jeśli spotkałeś się z firmą, która postępuje z Tobą w podobnie nieuczciwy sposób – możesz podjąć prawną obronę. Nasza Kancelaria ma w takich sprawach sukcesy i może sprawdzić twoją umowę lub reprezentować ciebie w takiej sprawie. Skontaktuj się.